#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Těžké kovy způsobují rakovinu. Víme, jak je dostat z těla

Dědičnost, špatná životospráva, přemíra stresu nebo kouření. To všechno může stát za vznikem rakoviny. Není však tajemstvím, že na rozvoji nádorů se podílejí i těžké kovy.

Těžké kovy působí v lidském těle jako jed. Narušují funkci imunitního systému a oslabují jeho schopnost nalézat a ničit nově vzniklé rakovinové buňky v době, kdy je rozvoj rakoviny ještě možné zastavit vlastními silami organismu.

Mezi těžké kovy, u kterých je prokázán vliv na vznik rakoviny, patří zejména:

  • rtuť,
  • olovo,
  • kadmium,
  • hliník,
  • arzen,
  • uran.

Přítomnost těžkých kovů v těle oslabuje tkáně. To přispívá k předčasnému stárnutí a vzniku nejen rakoviny, ale i řady dalších onemocnění.

Kde se berou a jak se jich zbavit

Těžké kovy se do našich těl dostávají z okolního znečištěného prostředí. Nacházejí se například:

  • v ovzduší, kam proniknou třeba z komínů nebo výfukových plynů aut,
  • ve vodě a půdě, kam se dostanou například z průmyslových hnojiv,
  • v chemicky zpracovaných nebo kontaminovaných potravinách (mořské ryby, rýže a jiné),
  • v amalgámových zubních plombách.

Těžkým kovům jsou vystaveni i pracovníci v některých povoláních, například kominíci.

Existuje mnoho tzv. chelatačních činidel, což jsou látky, které na sebe dokážou navázat těžký kov a vyloučit ho z těla ven. Máme k dispozici chelatační činidla přírodní (např. řasa chlorella) i uměle vyrobená člověkem (např. EDTA – kyselina ethylendiamintetraoctová). A jaká je jejich účinnost?

Při jednom 18 let trvajícím experimentu bylo 59 pacientům podáváno chelatační činidlo EDTA a v této skupině byla úmrtnost na rakovinu nižší o 90 %:

  1. Ve skupině, kde nebylo podáváno chelatační činidlo, zemřelo na rakovinu 30 ze 172 pacientů (17,6 %).
  2. Ve skupině lidí, kteří chelatační činidlo dostávali, zemřel pouze jeden z 59 pacientů (1,7 %).

Tyto údaje platí pouze tehdy, když se chelatační činidlo začne podávat ještě předtím, než se objeví první známky rakoviny. Z toho plyne, že s odstraňováním těžkých kovů z organismu je nutné začít co nejdříve.

Na co dát pozor

Při odstraňování těžkých kovů z těla je nutné se vyvarovat náhlého uvolňování těchto kovů, protože to může zhoršit zdravotní stav dotyčného. Například odstranění amalgámových plomb způsobuje okamžité drastické zvýšení množství rtuti uvolněné do těla. Vždy je proto lepší nejprve vyloučit těžké kovy z ostatních tělesných tkání a teprve pak se zbavit zubních výplní z amalgámu.

Během prvních 90 dnů chelatační léčby se vyhýbejte koriandru, protože mobilizuje těžké kovy (zejména rtuť), a může proto způsobit vážné zhoršení zdravotních problémů.

(hah)

Zdroje:

Zaregistrujte se 
k odběru zpravodaje

Partneři